Eren Ceylan Kimdir? – Yarının Eğitimi Zirvesi

2-3 Kasım 2019‘da Harbiye Askeri Müzesinde üçüncüsü gerçekleşecek Yarının Eğitimi Zirvesinde Ankara Üniversitesi’nde akademisyen Doç. Dr. Eren Ceylan konuşması ile yerini alacak.

  • Uluslararası geniş ölçekli çalışmalar üzerine çok sayıda bilimsel yayında imzası bulunan akademisyen (Ankara Üniversitesi)
  • ABD’de, Ulusal Eğitim İstatistikleri Merkezinin PISA ve TIMSS çalışmalarında yer alan araştırmacılardan
  • Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri’nde, “Kazanım Değerlendirme Uygulaması”nın (KDU) yürüten akademisyen

Ankara Üniversitesi’nde görev yapan Doç. Dr. Eren CEYLAN, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını 2008 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesinde tamamlayarak, doktora sonrası araştırmalarına Indiana Üniversitesinde devam etti. ABD’de bulunduğu süre içinde, Ulusal Eğitim İstatistikleri Merkezinin (National Centre of Educational Statistics) PISA ve TIMSS üzerine düzenlediği çalışmalarda araştırmacı olarak bulundu. 

OECD’nin ve IEA’in yapmış olduğu geniş ölçekli uluslararası uygulamaların (PISA, TIMSS) Millî Eğitim Bakanlığı ve TEDMEM’deki Türkiye raporlarını yazan akademisyenler arasında olan Eren CEYLAN’ın, uluslararası geniş ölçekli çalışmalar üzerine birçok bilimsel makalesi bulunmaktadır.

“Fen Okuryazarlığı ve Fen Bilimlerinde Ölçme ve Değerlendirme” üzerine çalışmalarına devam etmekte olan CEYLAN, “Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri”nde, öğrencilerin çeşitli konu alanlarındaki yeterliklerini belirleyen “Kazanım Değerlendirme Uygulaması”nı (KDU) yürüten akademisyenlerden biridir.

Zirvemizin detayları ve başvuru için: yarininegitimizirvesi.com/