Koray Tamerk Kimdir? – Yarının Eğitimi Zirvesi

2-3 Kasım 2019‘da Harbiye Askeri Müzesinde üçüncüsü gerçekleşecek Yarının Eğitimi Zirvesinde Turkcell Akademi Stratejik Araştırma ve Program Yönetimi müdürü Koray Tamerk konuşması ile yerini alacak.

  • Turkcell Akademi’de  Stratejik Araştırma ve Program Yönetimi müdürü
  • Turkcell Akademi’de öğrenme, gelişim ve çalışmanın geleceğini tasarlayan uzman
  • 19 yıllık Turkcell tecrübesi ile gençleri dijital geleceğe hazırlayan yönetici
  • Teknoloji, inovasyon, gelecek ve öğrenmeye kendini adayan yazılım geliştirici
  • Uzun yıllardır geleceğin eğitimine teknik yetkinlikler kazandırmak için çalışmalar yürüten yenilikçi

Bilim yolculuğuna Avusturya Koleji’nde Doğal Bilimler okuyarak başlayan Koray Tamerk, Viyana Teknik Üniversitesi’nde İnformatik bölümüne başlayarak devam etmiştir. 1987 yılında mezun olan Tamerk, aynı yıl Yazılım Mühendisliği alanında Master’a başlamış ve 1988 yılında Yazılım Mühendisliği ve Sibernetik alanlarında ‘Karmaşıklık’ı inceleyerek yazdığı bir tezle aynı üniversiteden ‘Master’ derecesini almıştır. Sonrasında 11 yıl Siemens’in Viyana şubesinde yazılım geliştiricisi olarak çalışmıştır. 

2000 yılında Turkcell’de servis ağı yöneticisi olarak işe başlamıştır. Sonrasında kıdemli uzman ve mühendis rütbesi ile çalışmalarına devam etmiş ve 2010 yılında Turkcell Akademi’nin Stratejik Araştırma ve Program Yönetimine geçmiştir. 

Halen  farklı kategorilerde eğitim içeriklerinin sunulduğu dijital bir eğitim platformu olan Turkcell Akademi’de görev alan Tamerk, uzun yıllardır geleceğin eğitimine teknik yetkinlikler kazandırmak için çalışmalar yütürmektedir. ‘İş/Güç; Teknoloji, İnovasyon, Pazar, İletişim, İnsan Kaynakları, Eğitim/Gelişim, Değişim, Gelecek, Öğrenme ve Akıllanma gibi başlıklar altındaki kavram ve olgular etrafında dünyada ve Türkiye’de neler olduğunu ve olabileceğini merak ediyor, araştırıyor, öğrenmeye, değerlendirmeye ve paylaşmaya çalışıyor.

Zirvemizin detayları ve başvuru için: yarininegitimizirvesi.com