Kay Lembo Kimdir? – Yarının Eğitimi Zirvesi

2-3 Kasım 2019‘da Harbiye Askeri Müzesinde üçüncüsü gerçekleşecek Yarının Eğitimi Zirvesinde Avustralya Bilim Öğretmenleri (ASTA) yönetim kurulu üyesi Kay Lembo konuşması ile yerini alacak.

  • Kendisini ülkenin bilim eğitimini geliştirmeye adayan Avustralya Bilim Öğretmenlerinin (ASTA) değerli bir üyesi 
  • Uluslararası bağlantıları ile eğitime pek çok yenilik kazandıran bilim eğitimcisi
  • STEM eğitimine odaklanarak bir dizi eğitim girişiminin yönetiminde yer alan öğretmen
  • Gençlere bilimi sevdirmeyi kendisine amaç edinen proje yöneticisi

Kay Lembo, ulusal ve uluslararası eğitim alanındaki profesyonellerle bağlantı kuran deneyimli bir bilim eğitimcisidir. Şu anda Queensland Üniversitesi’nde yönetici olan Lembo; daha öncesinde Queensland S.T.E.M.’nin müdürlüğünü yapmıştır. Bu görevi esnasında, Eğitim Ağı projesi kapsamında Queensland üniversiteler birliği ile eğitim, bilim ve toplum paydaşları olarak çalışmalar yürütmüşlerdir. Bu proje; ortaokul öğrencileri ve ebeveynler, öğretmenler, kariyer danışmanları, iş tecrübesi koordinatörleri dahil olmak üzere gençleri etkilemek ya da tavsiye etmek için aktif katılımı sağlayan STEM kariyer ilgisini ve farkındalığını arttırmaya odaklanmıştır. 

Kay Lembo, 20 yıldan fazla bir süredir Education Queensland’da ortaokul fen bilgisi öğretmeni olarak çalıştı. 2006’dan beri Toowoomba Teknoloji Matematiği de dahil olmak üzere bir dizi eğitim girişiminin yönetilmesinde yer almıştır. Bunlar arasında: Bilim Mükemmeliyet Merkezi (TTMSCE), Güney Queensland Bilim Yenilik ve Profesyonel Bilim Merkezi Uygulama (SCIPP) ve Fen Eğitiminde İlköğretim Merkezi (PICSE) yer almaktadır. 

Kay’ın araştırma ve ilgi alanları arasında ise bilim eğitim, öğretmen mesleki gelişim ve fen öğretimini geliştirme girişimleri vardır.

Zirvemizin detayları ve başvuru için: yarininegitimizirvesi.com