Wee Tiong Seah Kimdir? – Yarının Eğitimi Zirvesi

2-3 Kasım 2019‘da Harbiye Askeri Müzesinde üçüncüsü gerçekleşecek Yarının Eğitimi Zirvesinde Matematik Eğitmeni Wee Tiong Seah konuşması ve atölyesi ile yerini alacak.

  • 26 yıllık matematik öğretimi tecrübesiyle Avustralya’nın en iyi üniversitesi Melbourne’de akademisyen
  • Tüm çalışmalarını matematik öğretimine adamış uluslararası proje yazarı
  • Çİn ve Avustralya arasında eğitim geliştirme adına işbirlikleri kuran eğitimci
  • Okul müdürlerine ve yöneticilere eğitim atölyeleri veren uzman öğretim danışmanı

Melbourne Üniversitesi’nde Matematik Eğitimi bölümünde görev yapan Doç. Dr. Wee Tiong Seah; 1990 yılında Ulusal Singapur Üniversitesi Fen Fakültesinden mezun olmuştur. Eğitimine, Nanyang Teknik Üniversitesi’nde eğitim alanında yüksek lisan yaparak devam etmiştir. Monash Üniversitesi’nde yine eğitim alanında master yapmış ve doktorasını da yine aynı üniversitede ve alanda tamamlamıştır. 

Öğretmenlik deneyimine 1993 yılında Raffles Enstitüsü’nde ortaokul matematik eğitimi veren Wee Tiong; 2003 yılında Monash Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretim üyesi olarak akademisyenlik görevine başlamıştır. İlgi alanları arasında bilim eğitimi, matematik eğitimi, Çince matematik öğretimi, STEM vardır. Matematik eğitimi alanında yazmış olduğu pek çok makale, yayın ve katılmış olduğu sayısız sempozyum mevcuttur. Ayrıca bu alanda pek çok kitabın editörlüğünü yapmıştır. 

Wee Tiong Seah; pek çok eğitim geliştirme projesi kapsamında hükümetten yüklü miktarlarda hibe alarak projelerini hayata kazandırmıştır. Bu projeler arasında “Çin ve Avustralya arasında erken çocukluk döneminde STEM öğrenmesini teşvik eden müfredat ve pedagoji konusunda işbirliğinin artırılması projesi” Victoria Eğitim ve Öğretim Bakanlığı’ndan 25.000 $ hibe almış ve uygulamaya geçirilmiştir. 

Zirvemizin detayları ve başvuru için: yarininegitimizirvesi.com/