Onur Koç Kimdir? – Yarının Eğitimi Zirvesi

2-3 Kasım 2019’da Harbiye Askeri Müzesinde üçüncüsü gerçekleşecek Yarının Eğitimi Zirvesinde Microsoft Türkiye Teknoloji Sorumlusu Onur Koç “Deneysel, Problem Odaklı, Kişiselleştirilmiş, Engelsiz Eğitim” konuşma başlığıyla yerini alacaktır.

  • Yazılım geliştirme tutkusuna sahip Microsoft Teknoloji Sorumlusu
  • 18 yıllık Microsoft tecrübesi ile uluslararası proje uzmanı
  • Stratejik projeler için 3 yılda 500 bin km uçan başdanışman
  • Dünya bilişim devi Microsoft’un vazgeçilmez elemanı

Mühendis olma hayaline Dokuz Eylül Elektrik Elektronik Bölümü’nü kazanarak ulaşan Onur Koç, dünya bilişim devi Microsoft’un vazgeçilmez elemanları arasına girmiştir. 

Mezuniyeti ardından University of Washington Micheal G. Foster School of Business de teknoloji liderliği üzerine yüksek lisansını tamamlayan Koç; İstanbul’da bilgi işlem/sistem entegrasyonu firmasında 5 yıl görev yapmış ve bu süre içinde yurt içi ve dışında birçok güzel ve başarılı projelere imza atmıştır.

Microsoft’taki yolculuğu ilk olarak 2001’de Suudi Arabistan ofisinde başdanışmanlık görevi ile başlamıştır. Aynı yıllarda Microsoft ana merkezinde, müşterilerin sunucu konsolidasyonu problemini çözecek ve tüm dünyada kullanılabilecek bir çözüm üretilmesi için proje başlatılmıştır. Bu proje için kurulan SWAT takımının seçilen 20 uzmanın içinde olan Koç; Orta Doğu ve Afrika’yı temsil ederek 2003–2006 yılları arasında yılda 500 bin km uçmuş ve uluslararası birçok stratejik teknoloji projeyi yönetmiştir.

Microsoft’un XboxOne ve Azure Akıllı Bulut gibi birçok stratejik üründe sırası ile junior, uzman ve direktör ürün geliştirme yöneticiliği yapmış, yazılım ekiplerini yönetmiş ve bu ürünlerin yaratılmasında önemli rol oynamıştır. 2014 yılında Türkiye’ye dönerek Microsoft’un Teknoloji Yönetimi Sorumlusu (CTO) olmuş ve görevine halen devam etmektedir. 

Zirvemizin detayları ve başvuru için:

http://yarininegitimizirvesi.com/