Mary Jean Gallagher Kimdir? – Yarının Eğitimi Zirvesi

2-3 Kasım 2019’da Harbiye Askeri Müzesinde üçüncüsü gerçekleşecek Yarının Eğitimi Zirvesinde Ontario Eyaleti Eğitim Bakan Yardımcısı Mary Jean Gallagher “Ontario’daki Öğrenci Başarısını Nasıl İnşa Ettik?” konuşma başlığıyla yerini alacaktır.

Mary Jean Gallagher Kimdir?

  • Kanada’nın Ontario Eyaletinin Milli Eğitim Bakanlığından uluslararası üne sahip eğitim danışmanı
  • 7 yıllık görevinde Ontario Eyaletinin eğitimine çarpıcı biçimde ivme kazandıran yönetici
  • Dünyamızı geliştirmek için yaşam boyu tutkuyla çalışan bir eğitimci
  • 6 kıtada eğitim geliştirme programlarının danışmanlığını yapan öncü yenilikçi

Mary Jean Gallagher, eğitim geliştirme tutkusu olan mükemmel, eşit ve refah odaklı bir eğitimci ve liderdir.

2008 – 2015 yılları arasında Ontario Eğitim Bakanlığında Bakan Yardımcısı olarak Öğrenci Başarı Sorumlusu olan Gallagher; görevi boyunca Ontario’nun 5000 okulun okuryazarlık ve aritmetik sonuçları % 18, mezuniyet sonuçlarının %18.5 artmasına sebep olmuştur.

Bakanlıktan önce, Kanada’nın en güneydeki okul bölgesi olan Greater Essex County Bölgesi Okul Kurulunda 1995 yılından itibaren Eğitim Direktörlüğü yapmıştır. Önceleri matematik ve bilgisayar öğretmeni olan Mary Jean, sonrasında Ontario Eğitim Yönetim Kurulu Başkanı, Ontario Eğitim Geliştirme Komisyonu CEO’su, bir ortaokul müdürü ve bir Personel İşe Alma ve Geliştirme Şefi olarak çeşitli liderlik pozisyonlarında görev almıştır.

Gallagher, şimdilerde kendi şirketi M. Gallagher ve Associates’e liderlik etmekte ve  Michael Fullan ve Associates ile Sistem Geliştirme kıdemli lideri olarak danışmanlık sağlamaktadır. Halen Victoria Eyaleti Eğitim Bakanlığı Eğitim Danışmanı olarak görev yapmakta olan Gallagher; 6 kıtada 26’dan fazla ülkede okul bölge liderleri, bakanlıklar ve eğitim bakanlıkları hakkında sunumlar, danışmanlık ve danışmanlık hizmeti vermiştir.

Mary Jean; 2012 ve 2013 yıllarında Ontario Phi Delta Kappan Derneği’nden Yılın En İyi Eğitmeni Ödülü dahil birçok profesyonel ödül almıştır. En son The Learning Partnership of Canada tarafından 2016’da Kanada’nın Üstün Eğitim Lideri olarak seçilmiştir. 

Yarının Eğitimi Zirvesi detayları için tıklayınız: yarininegitimizirvesi.com