2-3 Kasım 2019’da Harbiye Askeri Müzesinde üçüncüsü gerçekleşecek Yarının Eğitimi Zirvesinde Monash University Eğitim Psikolojisi üzerine çalışmalar yürüten Umesh Sharma yerini alacak.

Umesh Sharma Kimdir?

  • Avustralya’nın en seçkin ve uluslararası çapta yetkinliği olan Eğitim Psikolojisi profesörü
  • Kapsayıcı eğitimi geliştirmeye dair olağanüstü politikalarıyla ödüllü proje yazarı
  • Pek çok ülkeyle özel ve kapsayıcı eğitim alanında bir dizi profesyonelle çalışmalar yürüten akademisyen
  • 100’den fazla akademik makale ve kapsayıcı eğitim alanındaki kitapları ile yetkin bir yazar
  • “Olumlu Bir Sınıf Ortamını Geliştirmek İçin Bir Kılavuz” kitabıyla Uluslararası Sıradışı Eğitimi ödülü alan uzman eğitimci

Umesh Sharma, Monash Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Profesör ve Eğitim Psikolojisi ve Kapsayıcı ve Özel Eğitim Topluluğu Başkanıdır. Umesh, hem gelişmiş (Kanada, ABD, İngiltere, Singapur, İtalya, Almanya ve Hong Kong) hem de gelişmekte olan (Hindistan, Çin, Bangladeş, Fiji ve Solomon Adaları) ülkelerle özel ve kapsayıcı eğitim alanında bir dizi profesyonelle yakın çalışmaktadır. 

Çalışma alanları; tutum ve endişe ölçümü, olumlu davranış desteği, kapsayıcı müfredat stratejileri, gelişmekte olan ülkelerde kapsayıcı eğitim ve kapsayıcı eğitimi uygulamada öğretmen etkinliğidir. Umesh; Kapsayıcı Eğitim için Pasifik Göstergelerin geliştirilmesi konusundaki projesi, Birleşmiş Milletler Ofisinde olağanüstü politika geliştirme için 2016’da Zero ödülünü almıştır. 

Umesh Sharma; Avustralya Özel Eğitim Dergisi ve Oxford Kapsayıcı ve Özel Eğitim Ansiklopedisi baş editörüdür. Umesh Sharma, 100’den fazla akademik makale, kitap bölümü ve kapsayıcı eğitimin çeşitli yönlerine odaklanan kitaplar yazmıştır. Kısa süre önce ortak yazdığı “Olumlu Bir Sınıf Ortamını Geliştirmek İçin Bir Kılavuz” adlı kitabı Uluslararası Sıradışı Eğitimi’nden Uluslararası Kitap Ödülü Ödülü’nü almıştır. 

Ayrıca Umesh; akademiye dair çalışmalarından ötürü çeşitli ödüller almıştır. Bunlar arasında; 

2012 İnovasyon ve Dış İşbirliği Mükemmelliği Ödülü

2016 Araştırma Etkisi Ödülü (Ekonomik ve Sosyal) ve 

2017 Araştırma Teşebbüsü Ödülü vardır. 

Yarının Eğitimi Zirvesi detayları için tıklayınız: http://yarininegitimizirvesi.com


Lütfen bekleyin!

Eğitim Etkinliklerinden Haberdar Ol!

Yarının Eğitimi