2-3 Kasım 2019’da Harbiye Askeri Müzesinde üçüncüsü gerçekleşecek Yarının Eğitimi Zirvesinde Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı Türker Kılıç “Aslında Öğretmenler, En Önemli Beyin Cerrahlarıdır!” konuşma başlığıyla yerini alacaktır.

Türker Kılıç Kimdir?

  • Zihin ve yaşam yaratan beyin üzerinde her dokunuşu ile fark yaratan Türkiye’nin seçkin beyin cerrahı
  • Bilim dünyasının en önemli 3 akademiden biri olan Avrupa Bilim Ve Sanat Akademisi’nin 10 Türk üyesinden biri
  • Beyin cerrahisinde ülkemizin dünya önderlerinden biri olmasına ciddi bilimsel katkılarda bulunan 
  • “En İyi Beyin Cerrahları Öğretmenlerdir” misyonunu benimsemiş ilham veren bir bilim öncüsü

Beyin cerrahisi profesörü olan Türker Kılıç; Beyin tümörleri ve tedavileri alanında üst ihtisasını Harvard Üniversitesi’nde yapmış, bilim doktorasını ise anatomi alanında tamamlamıştır. Bilim dünyasındaki en önemli 3 akademisinden biri olan ve 25 yıllık tarihinde ülkemizden toplam 10 bilim insanının seçildiği Avrupa Bilim Ve Sanat Akademisi’nin üyesidir. Araştırma alanları Beyin-Zihin İlişkisi, Beyin ve Hipofiz Bezi Tümörleri, Beyin Damarları ve Tümörleri Mikrocerrahisi, Ameliyathane MR’ı içinde cerrahi yöntemidir.

Hacettepe, Marmara ve Harvard Üniversitelerinde eğitim alan Dr. Kılıç; 2012 yılından beri Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı olarak eğitim ve araştırma çalışmalarını sürdürmektedir. Prof. Kılıç, başta Harvard Tıp Fakültesi, Yale ve Johns Hopkins Üniversiteleri olmak üzere 10’dan fazla üniversitede konuk öğretim üyesi olarak ders vermiştir. 

Kılıç, 100’ün üzerinde mesleki başarı ödülüne layık görülmüş olup, bu ödüller arasında 1999’da aldığı Avrupa Beyin ve Sinir Cerrahisi Derneği Bilimsel Araştırma Ödülü ile 2001’de aldığı Amerikan Beyin ve Sinir Cerrahisi Derneği Tümör Araştırma Ödülü bulunmaktadır.

H-indeksi 32 olan ve 200’ün üzerinde bilimsel yayını 3.850 atıf almış olan Dr. Kılıç, çeşitli Beyin Ameliyatı Yöntemleri ve Beyin Tümörlerinde kullanılan Glivec isimli ilacın buluş sahibidir. Türkiye’de Gamma-Knife Işın Cerrahisi, Tümör Bankası, Ameliyathane MR tekniği uygulamalarını ilk başlatanlardandır.

Yarının Eğitimi Zirvesi detayları için tıklayınız: http://yarininegitimizirvesi.com

Lütfen bekleyin!

Eğitim Etkinliklerinden Haberdar Ol!

Yarının Eğitimi