Serdar Kılıç Kimdir? – Yarının Eğitimi Zirvesi

2-3 Kasım 2019’da Harbiye Askeri Müzesinde üçüncüsü gerçekleşecek Yarının Eğitimi Zirvesinde Profesyonel Sporcu, Eğitmen, Spor Organizatörü, TV Programı Yapımcısı ve Sunucusu Serdar Kılıç yerini alacak.

Serdar Kılıç Kimdir?

  • Çocukları “Toprakla Bağ Kur” sloganı ile doğada yetiştiren Türkiye’nin önde gelen doğa eğitmeni
  • Birçok doğa sporunun eğitimini alan ve First Special Response Group’a eğitmen olarak çağrılan ilk Türk profesyonel sporcu
  • 29 yıldır yurt içinde ve yurt dışında birçok tırmanış gerçekleştirmiş bir dağcı
  • Tüm aletlerini ve yiyeceklerini ekolojik kaynaklardan sağlayan üretici
  • Doğanın özü ile kendi özünü birleştirmiş bir doğa insanı
  • Çocukluğundan bu yana dedesinin doğadaki izini takip eden doğa tutkunu
  • Birçok televizyon kanalına doğada yaşamla ilgili yayınlar tasarlayan yapımcı ve sunucu

Profesyonel Sporcu, Eğitmen, Spor Organizatörü, TV Programı Yapımcısı ve Sunucusu, Öğretim Görevlisi olan Serdar Kılıç, 1969 yılında doğmuştur. ODTÜ Jeoloji Mühendisliği bırakarak Beden Eğitimi bölümünden 1985 yılında mezun olan Kılıç, Spor Organizasyonu ve yönetimi üzerine yüksek lisans yapmıştır. Daha sonrasında Haliç ve Marmara Üniversitesi gibi öğretim kurumlarında öğretim görevlisi olarak görev almıştır.

Birçok spor eğitimin yanında 1990-1991 Temel Dağcılık Eğitimleri görmüş ve bu yıldan itibaren yurt içinde ve yurt dışında birçok tırmanış gerçekleştirmiştir. Dağ Bisikleti (MTB), Heli-Kayak, Kayave Buz Tırmanışı, Mukavement Binicilik, İz Takibi konularında eğitim ve deneyimlere sahiptir. 1993 yılında Türk Üniversitelerarası Güreş Şampiyonası’nda 100 kiloda birinci ve 1998’de Camel Trophy’nin İsveç’teki elemelerine katılıp fiziksel aktiviteler alanında birinciliği almıştır. İlk defa bir Türk katılımcıya verilen, “First Special Response Group”tan aldığı sertifikadır (EK.1). Eğitimden 1 yıl sonra, üstelik eğitmen olarak bu gruba çağrılmıştır.

20’li yaşların sonunda “Wolftrack” şirketini kuran Kılıç, 2008 yılı sonuna kadar 8.000’in üzerinde orta ve üst düzey çalışana; liderlik, grup dinamikleri, iletişim ve motivasyon ağırlıklı eğitimler vermiştir. 2000 senesinde Türkiye’deki ilk 8-16 yaş çocuklar için ‘Serüven ve Doğa Sporları Kampı’nı kurmuştur. Türk Spor tarihinde İlk defa yeni bir spor branşında Türkiye’yi temsil eden kişi olarak Türk spor tarihine geçmiştir.

Yarının Eğitimi Zirvesi detayları için tıklayınız: http://yarininegitimizirvesi.com