Scott Hebert Kimdir? – Yarının Eğitimi Zirvesi

2-3 Kasım 2019’da Harbiye Askeri Müzesinde üçüncüsü gerçekleşecek Yarının Eğitimi Zirvesinde Kanada’dan öğretmen&oyunlaştırma uzmanı Scott Hebert “Çocuklar Pasta Seviyorsa, Neden Senin Pastanı Yemesinler?” konuşma başlığı ve Oyunlaştırma atölyesiyle yerini alacaktır.

Scott Hebert Kimdir?

  • Eğitimde değişim yaratmak için çabalayan Kanada’nın öncü eğitim oyunlaştırma uzmanı
  • Hem eğitim hem de Spor ve Beden Eğitiminden onur derecesiyle mezun olan tutkulu öğretmen
  • Beden eğitimi alanındaki çalışmalarından dolayı Alberta Mükemmellik Ödülü’ne layık görülen bir eğitimci
  • Oyunlaştırma programı Eğitimde En İyi Gamified Projesi seçilen oyunlaştırma uzmanı
  • Eğitimde oyunlaştırmayla ilgili kılavuz kitaplar çıkaran ve online eğitimler hazırlayan bir yazar
  • Sınıf içinde var olan her şeyden öğrencileri mutlu edecek eğitim materyalleri oluşturan bir yaratıcı

Scott Herbert; 2008-09 yıllarında Laurentian Üniversitesi’nden hem Eğitim hem Spor, Beden Eğitimi bölümünden onur derecesiyle mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından eğitimdeki köklü uygulamaları dert edinip daha iyisi adına çalışmalar yapmaya kendini adamıştır. Bir süre ilkokulda beden eğitimi öğretmenliği ve Beden Eğitimi ve Günlük Fiziksel Aktivite Liderliği yaptıktan sonra eyalet değiştirmek durumunda kalmıştır. Bu sırada yıl 2013’de Alberta Education tarafından her yıl il tarafından belirlenen ilk 20 öğretmene sunulan Öğretim Alberta Mükemmellik Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır.

Laurentian Üniversitesi İnsan Kinetiği Bölümü’nden birçok eğitmen ödülü alan Herbert; GameMyClass oyunlaştırma programı ile 2015 Eğitim Projesinde En İyi Oyunlaştırma Ödülüne layık gürülmüştür. 8. sınıflar için hazırladığı bu program; bilim müfredatını yaratıcılığı, işbirliğini ve sağlığı teşvik ederek bir yıl süren oyunu yansıtmak üzere rekabet ve eğlence içerir.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki oyunlaştırma sunumunda sınıf içi kullanılan iki oyunlaştırma örneğinden bahsetmiştir. İlki; PearDeck adında, öğrencilerin yer aldığı canlı bir içerik dağıtım sistemidir. İkincisi ise; bir içerik uygulaması olan GimKit adında, öğrencinin bilgiyi korumasına yardımcı olmakla kalmayıp strateji, yaratıcılık ve içerik ustalığı katan bir programdır.

Herbert; ileri Sınıf Oyunlaştırma Teknikleri kitabını 2018’de, 8. Sınıf Matematik Uzaktan Eğitimi – Oyunlaştırma Kavramı ve Anlatı kitabını ise 2019’da yayınlamıştır. 

Şu anda Elk Island Katolik Okulları’nda 8. Sınıf Fen, Teknoloji ve Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görevine devam etmektedir. 

Yarının Eğitimi Zirvesi detayları için tıklayınız: http://yarininegitimizirvesi.com