Ercan Altuğ Yılmaz Kimdir? – Yarının Eğitimi Zirvesi

2-3 Kasım 2019’da Harbiye Askeri Müzesinde üçüncüsü gerçekleşecek Yarının Eğitimi Zirvesinde oyunlaştırma uzmanı Ercan Altuğ Yılmaz “Eğitimde Oyunlaştırma” atölyesi ile yerini alacaktır.

Ercan Altuğ Yılmaz Kimdir?

  • Türkiye’nin en seçkin eğitimde oyunlaştırma uzmanı
  • Birçok öncü kurumda dijital eğitim kanalları yönetiminde çalışmış bir matematik mühendisi
  • 10 yılı aşkın tecrübesiyle pok çok oyunlaştırılmış projeleri hayata geçiren eğitimci
  • Dijital eğitim sistemleri, dijital oyun tasarımı ve oyunlaştırma alanında çalışmalar yürüten uzman
  • İlk Türkçe oyunlaştırma kitabı olan “Herkes için Oyunlaştırma” kitabının yazarı
  • Dünyadaki seçkin oyunlaştırma uzmanlarının yer aldığı GamFed Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu’nun Türkiye temsilcisi
  • Gamification World Congress – Dünya Oyunlaştırma Konferansı’nda 2016’ da sunum yapan ilk ve tek Türk

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematiik Mühendisliği mezunu  olan Ercan Altuğ; Maltepe Üniversitesi’nde MBA yüksek lisansını tamamlamıştır. Altuğ, Netron, Bilge Adam, Turkcell, Yum Brands’de dijital eğitim kanalları yönetiminde çalışmış ve 10 yılı aşkın tecrübesiyle bir çok ödüllü oyun tabanlı ve oyunlaştırılmış projeleri hayata geçirmiştir.

Şu anda aktif olarak dijital eğitim sistemleri, dijital oyun tasarımı ve oyunlaştırma,sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik gibi konularda eğitimler, seminerler ve danışmanlık yapmaktadır. Bahçeşehir Üniversite’sinde dijital oyun tasarımı ve oyunlaştırma konularında ders vermektedir. 

2015’te yayınlanan ilk Türkçe oyunlaştırma kitabı olan “Herkes için Oyunlaştırma” kitabının yazarıdır. Türkiye Oyun Tasarımcıları, Geliştirileri, Yapım ve Yayımcıları Derneği Oyunder İcra Kurulu üyesidir. Dünyadaki seçkin oyunlaştırma uzmanlarının yer aldığı GamFed Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu’nun Türkiye temsilcisidir. Her yıl İspanya’nın Madrid kentinde düzenlenen dünyanın oyunlaştırma odaklı tek konferansı olan Gamification World Congress – Dünya Oyunlaştırma Konferansı’nda 2016 yılında sunum yapan ilk ve tek Türk’tür.

Kaynak: https://bausem.bau.edu.tr/egitmen/ercan-altug-yilmaz

Yarının Eğitimi Zirvesi detayları için tıklayınız: http://yarininegitimizirvesi.com